Nakłuwacze bezpieczne to jednorazowe urządzenia nakłuwające przeznaczone do użytku laboratoryjnego. Stosowane są do nakłuwania skóry w celu otrzymania próbek krwi kapilarnej do testów laboratoryjnych.

Medlance Plus Universal

Medlance Plus Universal
 • igła 21G (0.8 mm);
 • głębokość nakłucia – 1.8 mm.

Zastosowanie:

 • standardowe pobrania krwi kapilarnej u dorosłych;
 • pomiary poziomu glukozy cholesterolu we krwi;
 • badanie krzepliwości krwi;
 • badania gazometryczne.

Medlance Plus Extra

Medlance Plus Extra
 • igła 21G (0.8 mm);
 • głębokość nakłucia – 2.4 mm.

Zastosowanie:

 • większe próbki krwi oraz dorośli z twardszą skórą dłoni (w szczególności pracownicy fizyczni);
 • pomiary poziomu glukozy i cholesterolu we krwi;
 • badanie krzepliwości krwi;
 • badanie gazometryczne;
 • badania przesiewowe HBO i HIV.
Badania laboratoryjne są niezbędne do monitorowania stanu zdrowia pacjentów i szybkiego identyfikowania jednostek chorobowych. Nakłuwacze jednorazowe umożliwiają szybkie, bezpieczne i komfortowe, zarówno dla personelu medycznego, jak i pacjenta pobranie kapilarnej próbki krwi. Znajdują szerokie zastosowanie w szpitalach i przychodniach posiadających własne laboratoria oraz w samodzielnie funkcjonujących laboratoriach diagnostycznych przyjmujących zlecenia z zewnątrz. W tej kategorii znajdziecie nakłuwacze stosowane w powszechnie wykonywanych badaniach poziomu cukru, cholesterolu czy krzepliwości krwi, a także w badaniach gazometrycznych czy przesiewowych na HBO oraz HIV.

Nakłuwacze jednorazowe – 100% bezpieczeństwa w trakcie wykonywanych badań

Podczas pobierania próbki krwi dochodzi do przerwania ciągłości tkanek skóry, co niesie ryzyko zakażenia. Sterylnie zapakowane nakłuwacze, których otwarcie następuje dopiero przed wykonaniem badania, zapewniają najwyższy poziom czystości i higieny, a ich powierzchnia pozbawiona jest wszelkich mikroorganizmów.  Niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się chorób zakaźnych dotyczy nie tylko pacjentów, ale i personelu wykonującego badanie. To zagrożenie staje się realne w przypadku ponownego nakłucia. Nakłuwacze obecne w naszym asortymencie nie pozwalają na niefortunne wypadki. Ich unikalna budowa uniemożliwia ponowne użycie. Co więcej, nakłuwacze wyposażone zostały w  ochronną nasadkę, która osłania ostrze, jednocześnie gwarantując maksimum bezpieczeństwa.

Komfort zarówno po stronie personelu medycznego, jak i pacjenta

Nakłuwacze jednorazowe minimalizują nieprzyjemne odczucia związane z pobieraniem krwi. Dzięki zastosowaniu ostrego, pokrytego silikonem ostrza oraz konstrukcji umożliwiającej wykonanie precyzyjnego i szybkiego nakłucia, badanie jest praktycznie bezbolesne. Wykonywanie nakłuć i pobieranie próbek krwi to znaczący element codziennej pracy personelu medycznego. Łatwe w użytkowaniu nakłuwacze znacznie podnoszą komfort pracy. Nakłuwacze jednorazowego użytku zakupić można w różnych rozmiarach. Ich wybór ma związek tak z typem przeprowadzanego badania, jak i rodzajem skóry, jaką posiada pacjent. Grubsza skóra wymaga nieco głębszego wkłucia.

Nakłuwacze przyjazne małym pacjentom

Pobranie krwi do badań laboratoryjnych u dzieci to prawdziwe wyzwanie. Już sam widok igły budzi w nich lęk i sprawia, że zaczynają płakać. Przestraszone dziecko trudno przekonać do wykonania badania, a brak współpracy i nieposłuszeństwo może dodatkowo zwiększyć bolesność nakłucia. Podczas pobierania krwi przy użyciu jednorazowego nakłuwacza igła pozostaje cały czas niewidoczna, co pomaga dziecku się uspokoić i ułatwia przeprowadzenie badania. Bezpieczeństwo, komfort, intuicyjna obsługa – w naszym asortymencie znajdziecie nowoczesne nakłuwacze jednorazowe niezbędne w każdym laboratorium. Innowacyjne rozwiązania pozwalają minimalizować zagrożenia oraz dyskomfort związane z pobieraniem próbek krwi i gwarantują sprawne przeprowadzanie badań.