W naszej hurtowni oferujemy nie tylko narzędzia medyczne, ale także profesjonalne urządzenia opatrzone odpowiednimi certyfikatami i spełniające wymogi Sanepidu. Szczególnie ważną grupę stanowią urządzenia do sterylizacji takie jak autoklawy. Igły, wzierniki, cewniki, endoskopy i inne narzędzia wielokrotnego użytku muszą być poddawane procesowi sterylizacji, do czego wykorzystuje się autoklawy, a w szczególności autoklaw klasy B, który ze względu na swoją skuteczność może być stosowny w placówkach medycznych i pozwala na sterylizację narzędzi różnego typu, w tym tych o budowie kapilarnej.

Czym jest autoklaw?

W każdej placówce medycznej pacjenci powinni czuć się przede wszystkim bezpiecznie. Zaawansowana technologia, którą wykorzystuje autoklaw klasy B, gwarantuje najwyższy poziom higieny w gabinecie, przychodni lub szpitalu. Posiadanie autoklawu umożliwia przeprowadzenie sterylizacji, która posiada znacznie szersze spektrum działania od samej dezynfekcji. Dezynfekcja umożliwia oczyszczenie powierzchni i zminimalizowanie ilości obecnych na niej mikroorganizmów. Dopiero sterylizacja pozwala całkowicie usunąć drobnoustroje występujące zarówno w formie wegetatywnej jak i przetrwalnikowej. W placówkach o charakterze medycznym, a także gabinetach weterynaryjnych, salonach kosmetycznych czy laboratoriach do przeprowadzenia sterylizacji wykorzystywane są autoklawy. To urządzenia, które umożliwiają przeprowadzenie procesu sterylizacji ciśnieniowo-parowej. Każdy autoklaw musi być hermetycznie zamknięty i odporny na działanie wysokiej temperatury. Zbiornik, wewnątrz którego umieszczane są przyrządy poddawane sterylizacji umożliwia uzyskanie temperatury przekraczającej temperaturę wrzenia. Czynnikiem wyjaławiającym jest tu para wodna, a cały proces zachodzi w warunkach wysokiego ciśnienia. W taki sposób możliwe jest całkowite wyjałowienie przyrządów, które nawet przy wielokrotnym użytkowaniu w takiej postaci pozostają całkowicie bezpieczne dla zdrowia.

Rodzaje autoklawów

W zależności od stopnia skuteczności oraz stosowanej technologii, autoklawy dzielimy na trzy klasy. Najwyższy poziom skuteczności reprezentuje autoklaw klasy B, funkcjonujący zgodnie z założeniami europejskiej normy EN 13060 funkcjonującej od 2004 roku. Jego wyróżnikiem jest frakcjonowana próżnia wstępna, która pozwala na bezpieczną sterylizację wszystkich przyrządów i narzędzi medycznych niezależnie od ich budowy. Nowoczesne modele ponadto są mocno zautomatyzowane, co ułatwia ich intuicyjną obsługę, a oferowane programy sterylizacji maksymalnie skracają czas trwania całego procesu. Autoklawy wyposażone w rożnego rodzaju udogodnienia umożliwiające elektroniczną transmisję danych ułatwiają także sporządzanie raportów dotyczących sterylizacji narzędzi pracy. W praktyce wyróżniamy jeszcze autoklawy klasy S oraz N. Pierwszą grupę tworzą autoklawy, których działanie ogranicza brak wspomnianej wcześniej funkcji frakcjonowanej próżni wstępnej. W związku z tym faktem nie mogą być stosowane do sterylizacji narzędzi o budowie kapilarnej. Z kolei autoklawy klasy N nie są wyposażone w pompę próżniową, a ich stosowanie gwarantuje najmniejszy stopień bezpieczeństwa i powinno mieć charakter wyłącznie pomocniczy.

Autoklaw klasy B do Twojego gabinetu

Nie tylko klasa urządzenia ma znaczenie dla wydajności autoklawu wybranego do gabinetu, przychodni lub szpitala. Należy zwrócić również uwagę na parametry takie jak pojemność czy orientacja pionowa lub pozioma – zalecana przy sterylizacji narzędzi medycznych. Ogromnie ważny jest system zabezpieczeń chroniący np. przed poparzeniem pracowników przeprowadzających sterylizację. Do pożądanych dodatkowych funkcjonalności należy np. drukarka czy port USB ułatwiające przygotowanie dokumentacji oraz jej archiwizację.

  W naszej hurtowni znajdziesz nowoczesne (y) i proste (y) w obsłudze sterylizator(y) w atrakcyjnych (ej) cenach (ie), które nie tylko zadbają o bezpieczeństwo i czystość w placówce, ale także znacznie ułatwią pracę personelu medycznego. Innowacyjne technologie stosowane w wysokiej klasy urządzeniach skracają czas sterylizacji, a także automatyzują procesy raportowania.