Strzykawki iniekcyjne o pojemności 2 - 20 ml Standardowe strzykawki przeznaczone do iniekcji występują w wersjach dwu- i trzyczęściowej. Na czym polega różnica? Dwuczęściowe strzykawki składają się z wykonanego z polipropylenu korpusu, oraz tłoka, który najczęściej jest zrobiony z polietylenu. Trzyczęściowa strzykawka ma na końcu tłoka dodatkowy element – uszczelniającą gumę syntetyczną (zwykle czarną). Gumowa końcówka tłoka ułatwia precyzyjne dawkowanie preparatów. Strzykawkami najczęściej używanymi do iniekcji są strzykawki dwuczęściowe o pojemnościach 2 ml, 5ml, 10ml oraz 20 ml. Podstawową marką strzykawek jakie Państwu proponujemy są strzykawki marki Injekt firmy B.Braun. Wykonane są z polipropylenu, z kontrastującym zielonym tłokiem, dobrze widoczną podziałką oraz końcówką typu luer. Drugą oferowaną przez nas marką są strzykawki firmy Becton Dickinson. Strzykawki o pojemności 2-20ml Strzykawki o pojemności od 2 do 20ml Strzykawki iniekcyjne o pojemności do 1 ml Najmniejsze objętościowo strzykawki znajdujące się w naszej ofercie to strzykawki 1 ml - insulinówki i tuberkulinówki. Strzykawki te występują najczęściej w zestawach z igłami o rozmiarach 29-33 G. Strzykawka insulinowa jest zwykle wyposażona w cieńszą igłę niż strzykawka tuberkulinowa. Poza dokładną podziałką mililitrową "insulinówka" posiada dodatkowo podziałkę insulinową, pomagającą odmierzać dawki insuliny. W naszej podstawowej ofercie posiadamy strzykawki insulinowe oraz tuberkulinowe firm Becton Dickinson oraz Polfa Lublin.
Strzykawka z igłą typu Strzykawka z igłą typu
Strzykawka z igłą typu "tuberkulinówka" Strzykawka z igłą typu "insulinówka"
Strzykawki o pojemności powyżej 20 ml Poza strzykawkami służącymi do iniekcji posiadamy w ofercie strzykawki współpracujące z pompami infuzyjnymi (końcówka strzykawki typu luer-lock) oraz strzykawki służące do karmienia i przepłukiwania (końcówka cewnikowa). Strzykawki te są trzyczęściowe, posiadają uszczelniający czarny gumowy tłoczek. Nasi klienci najczęściej wybierają marki polskich producentów: Margomed oraz Polfa Lublin.
Strzykawka z końcówką cewnikową Strzykawka z końcówką luer-lock
Strzykawka z końcówką cewnikową Strzykawka z końcówką luer-lock

Strzykawki insulinowe dla diabetyków

Leczenie cukrzycy typu I, a czasem również typu II wymaga podawania insuliny. Dla zdrowia i bezpieczeństwa pacjentów ogromnie ważna jest nie tylko regularność jej iniekcji, ale również prawidłowa dawka. Oferowane w naszym asortymencie strzykawki insulinowe dostępne są w różnych rozmiarach. Ich solidne wykonanie umożliwia także precyzyjne odmierzanie zawartości. Ze względu na dużą częstotliwość podawania insuliny warto dołożyć wszelkich starań, aby jej stosowanie było jak najbardziej komfortowe dla pacjenta. Przed wykonaniem zastrzyku wiele osób obawia się bólu, który może wiązać się z koniecznością wstrzyknięcia substancji do tkanek poprzez skórę. Strzykawki do iniekcji insuliny tworzą kompletny zestaw w połączeniu z igłą o wysokim stopniu ostrości. Im bardziej jest ona ostra, tym mniej nieprzyjemnych odczuć generuje podanie zastrzyku. Insulina może być podawana również za pomocą penów lub pompy insulinowej – urządzenia, które reguluje poziom insuliny w organizmie chorego.

Podawanie insuliny – na co uważać?

Bezwzględnie ważną sprawą w przypadku iniekcji różnego typu jest dezynfekcja, o której należy pamiętać podczas wykonywania zastrzyków, niezależnie od miejsca i okoliczności, w jakich są podawane. Zastosowanie środków odkażających chroni przed przedostaniem się do tkanek mikroorganizmów o szkodliwym działaniu i minimalizuje ryzyko zakażenia. Brak podania insuliny niesie zagrożenie hiperglikemią, podobnie jak nieprawidłowe wykonanie zastrzyku. Należy więc dołożyć wszelkich starań, aby zawartość strzykawki trafiła dość głęboko pod skórę. Wysokiej jakości strzykawki insulinowe ułatwiają to zadanie. Igły zawsze należy przechowywać w sterylnych warunkach, a po zastosowaniu wyrzucić. Żadna igła nie powinna być używana wielokrotnie.

Strzykawki iniekcyjne różnego typu, w tym strzykawki insulinowe, to asortyment, który zgromadziliśmy w tej kategorii. Stawiamy na komfort i bezpieczeństwo, oferując wytrzymałe strzykawki, które sprawdzają się zarówno w rękach doświadczonych przedstawicieli personelu medycznego, jak i laików. Oferujemy krótkie terminy realizacji i dostawy zawsze na czas.